Badminton savez Srbije | 28.08.2026.
U Tarantu u Italiji, od 22. do 28. avgusta, održano je takmičenje u badmintonu u okviru 20. Mediteranskih igara. Reprezentativci Srbije, Anđela Vitman i Mihajlo Tomić, uz trenersku podršku Nikole Mijačića, takmičili su se u konkurenciji mešovitih parova. Srpski badminton je uspešno predstavila i Marija Hinić u ulozi međunarodnog sudije.
Na mediteransku obalu Anđela i Mihajlo su, kao prvi nosioci, doputovali iz dalekog Nju Delhija, gde su nastupali na Svetskom prvenstvu. Srpski dvojac je svoj pohod ka novom velikom odličju započeo ubedljivom pobedom u dva seta u meču šesnaestine finala protiv grčkog para Bulis / Sotiru (21:14, 21:12). U četvrtfinalu su se sastali sa portugalcima Avelino / Mareiros Gloria. Ponovo su naši reprezentativci bili dominantni. Meč su dobili rezultatom 21:14, 21:7. U polufinalu dočekao ih je veoma motivisani turski miks, Bektaš / Sonmez. Uprkos ogromnoj želji za najsjajnijim odličjem na Mediteranskim igrama, naš najbolji par nije uspeo da parira Turcima. Mnogo neiznuđenih grešaka rezultirale su serijama uzastopnih poena protivnika i porazom naših favorita za zlato. Krajnji ishod meča je bio 21:12, 21:13 u korist turskog mešovitog dubla, koji je potom osvojio i šampionsku titulu.

’’Veoma smo ponosni na bronzanu medalju koju smo Anđela i ja osvojili na Mediteranskim igrama. Ovo je veliki uspeh za nas, ali još više nam znači što smo uspeli da donesemo medalju Srbiji. Hvala svima koji su nas podržavali i verovali u nas – srećni smo što smo imali priliku da predstavljamo svoju zemlju na ovako velikom takmičenju.’’ – izjavio je Mihajlo Tomić, srpski reprezentativac.
’’Prelepo je iskustvo biti deo velikog događaja kao što su Mediteranske igre. Dobra organizacija, sportisti iz mnogo različitih sportova na jednom mestu, zajedništvo tima Srbije, sve je to doprinelo da se osećamo ponosno i srećno. Kada se osvoji i medalja doživljaj je još lepši. Što se igre tiče mislim da smo mogli i da je trebalo mnogo bolje. Jedan loš dan nas je koštao sjajnije medalje. Zahvalio bih se Olimpijskom komitetu Srbije na odličnoj organizaciji i sjajnoj atmosferi. Čestitao bih i kolegama iz drugih sportova na ostvarenim izuzetnim rezultatima. Nas očekuje nastavak sezone i veoma zgusnut raspored do kraja godine. Veliki broj turnira, nadamo se i veliki broj novih uspeha i medalja.’’ – izjavio je Nikola Mijačić, trener reprezentacije Srbije.
