Petrović pred novim ogromnim izazovom

Naš najbolji junior od srede do nedelje u Holandiji na jednom od dva najjača svetska turnira za juniore – Yonex Dutch Junior International nastavlja svoj put ka Olimpijskim igrama mladih u Nanđingu

Badminton savez Srbije | 24.02.2014.

Slavljeničko raspoloženje zbog istorijskog uspeha na Evropskom prvenstvu za igrače do 15 godina u Bazelu, na kojem je Luka Milić postao evropski vicešampion, još nije ni utihnulo a srpski badminton je pred novim velikim izazovom na međunarodnoj sceni. Naš najbolji junior Dragoslav Petrović, 23. na svetskoj juniorskoj rang listi, svoj put ka ogromnom ovogodišnjem cilju – plasmanu na Olimpijske igre mladih u Nanđingu nastavlja u Holandiji koja će od srede, 26. februara, do nedelje, 2. marta, biti domaćin jednog od dva najjača svetska turnira za badminton podmladak. Yonex Dutch Junior International okupiće preko 200 takmičara iz 30-tak svetskih zemalja. O jačini turnira najbolje svedoči podatak da će se na njemu ogledati i najbolji juniori sa azijskog kontinenta, koji dominira svetskim badmintonom.

“U Harlemu i Berlinu, koji će ugostiti najbolje mlade badmintonce nedelju dana kasnije, su najsprestižniji i najjači turniri kada su u pitanju juniori. Sve što vredi na svetskoj sceni dođe na ova dva takmičenja koja će ove godine predstavljati i uveriru za Svetsko prvenstvo u Maleziji i Olimpijske igre mladih u Kini. S optimizmom idemo u Holandiju. Dragoslav je u odličnoj formi i, bez obzira na prejaku konkurenciju, očekujem da nastavi sa skuplja bodove, a svaki od njih može da bude zlata vredan kada se krajem aprila bude podvlačila crta za Nanđing“, kazao je glavni trener badminton reprezentacija Milan Barbir.

Petrović i Barbir su u noći između ponedeljka i utorka otputovali u Holandiju. Na startu turnira naš najbolji junior u sredu igra sa reprezentativcem Šri Lanke Sahinom Diasom od kojeg je tesno izgubio u borbi za plasman među 16 najboljih na turniru u Pečuju pre dve nedelje.

“Protiv Diasa u Mađarskoj Dragoslav je u oba seta imao pobedu u rukama. U drugom je imao čak četiri set lopte ali je u tim trenucima popustila koncentracija. Nadam se da u Holandiji to neće biti slučaj pogotovo što sada već dobro poznaje protivnika. Ukoliko prebrodi prvo kolo u drugom ga čeka Nemac David Peng protiv kojeg mislim da ima dobre šanse, naravno ukoliko pruži svoj maksimum“, istakao je Barbir. Vlada Republike Srbije – Ministarstvo omladine i sporta obezbeđivanjem neophodnih finansijskih sredstava u značajnoj meri je doprinelio učešću Dragoslava Petrovića na turniru u Holandiji.