Juniorsko Prvenstvo Evrope (<19)

Predrag Vuković predstavnik Srbije u Milanu

Badminton savez Srbije | 14.04.2009.

Milano, grad na severu Italije bio je domaćin najboljim juniorskim igračima Evrope, do 19 godina starosti.
Juniorsko Prvenstvo Evrope se igralo od 03. do 12.04.2009., u sali Palabadminton, a od 29 zemalja učesnica, u ekipnom delu najuspešnija je bila nacionalna selekcija Danske. Holandija je osvojila srebro, a 3. mesto su podelili Engleska i Nemačka.
U individualnim kategorijama igrači iz Danske su takođe osvojili zlatne medalje u muškom i ženskom singlu.
Pogledajte kompletan spisak osvajača medalja:
Muškarci pojedinačno:
1. Emil Holst (Danska)
2. Jamie Van Hoojdonk (Vels)
3. Steffen Rasmussen (Danska) & Kasper Lehikoinen (Finska)
Žene pojedinačno:
1. Anne Hald (Danska)
2. Carolina Maria Marin (Španija)
3. Natalia Perminova (Rusija) & Lianne Tan (Belgija)
Muški parovi:
1. Sylvan Grosjean/Sam Megee (Francuska/Irska)
2. Emil Holst/Mads Pedersen (Danska)
3. Niclas Nohr/Steffen Rasmussen (Danska) & Jonas Geigenberger/Andreas Heinz (Nemačka)
Ženski parovi:
1. Anastasia Chervyakova/Romina Gabdullina (Rusija)
2. Iris Tabeling/Selena Piek (Holandija)
3. Jessica Fletcher/Sarah Milne (Engleska) & Elena Komendrovskaya/Ksenia Polikarpova (Rusija)
Mešoviti parovi:
1. Jacco Arends/Selena Piek (Holandija)
2. Jonas Geingenberger/Fabienne Deprez (Nemačka)
3. Morten Bodskov/Sara Thygesen (Danska) & Ben Stawski/Lauren Smith (Engleska)

Generalni sekretar našeg saveza i jedan od pionira badmintona u Srbiji, Predrag Vuković, predstavljao je Srbiju na ovom značajnom događaju, u ulozi internacionalnog sudije. Takođe, Predrag je učestvovao i u radu Sednice Skupštine Evropske badminton konfederacije, koja je održana za vreme ovog takmičenja.