Shuttle time kurs ponovo okupio veliki broj učesnika

U subotu, 23. novembra 2024. godine, održan je kurs za nastavnike u okviru „Shuttle Time” projekta Svetske badminton federacije.

Badminton savez Srbije | 23.11.2024.

Kurs je organizovan u Nacionalnom badminton centru na Adi Ciganliji, a okupio je gotovo 30 učesnika – studente Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Beogradu i profesore i nastavnike osnovnih i srednjih škola širom Srbije.

Kurs je vodio Milan Barbir, glavni trener reprezentacije Srbije i sertifikovani edukator „Shuttle Time” projekta, a sastojao iz dva dela - uvodnog teorijskog dela, nakon kojeg je usledila praktična nastava. Polaznici su imali priliku da se upoznaju sa osnovama badmintona, kao i metodama primene ovog sporta u nastavi fizičkog vaspitanja, ali i sa programima za rad sa decom u školi.

Milan Barbir, edukator kursa, izjavio je:
„Drago mi je što je prvi kurs u 2024. godini prošao u izuzetnoj atmosferi i sa velikim interesovanjem. Učesnici su pokazali veliki entuzijazam za rad i želju da uče i primene badminton u školama. Ovaj kurs ima važnu ulogu u obuci i osnaživanju nastavnika, a kroz „Shuttle Time" projekat želimo da pružimo sve potrebne resurse za implementaciju badmintona u obrazovni sistem Srbije.”

„Shuttle Time” projekat započeo je u Srbiji 2014. godine potpisivanjem partnerskog sporazuma između BWF i Badminton saveza Srbije. Do sada je obučeno više stotina nastavnika, a brojne škole su opremljene sa specijalizovanim školskim kompletima za badminton. Kroz ovaj program, koji je podržan od strane Ministarstva sporta Republike Srbije, cilj je da se badminton uvede u nastavu fizičkog vaspitanja i da se poveća broj mladih koji se bave ovim sportom.

Naredni kurs u okviru „Shuttle Time” projekta biće održan u Beogradu početkom 2025. godine.